גיוס אשראי

גם אם תזרים המזומנים של העסק יציב ומספיק לפעילות השוטפת, על מנת לסייע לעסק לצמוח ולהתפתח לעיתים קרובות יש צורך בגיוס הון ממקורות אחרים. זו אינה נחלתם הבלעדית של עסקים קטנים, חדשים או הנמצאים בקשיים – גיוס אשראי עשוי לעזור גם לעסקים גדולים וותיקים, ואף להיות אפקטיבי יותר עבורם שכן עסק גדול שאינו נתון בקשיים יכול לגייס אשראי בנוחות ובקלות יחסית.

אביב יועצים פיננסים מסייעים לעסקים לגייס אשראי באופן נכון, מקצועי ובהתאמה מיוחדת לצרכיו, מטרותיו ויכולותיו של העסק, דרך מקורות מימון שונים: בנקים, קרנות, חברות אשראי חוץ בנקאיות, משקיעים פרטיים ועוד.

בניית תמהיל אשראי חדש

תמהיל האשראי מורכב מכל המקורות הפיננסים העומדים לרשות העסק, כולל הון עצמי של היזם ומימון מטעם הבנקים, לקוחות העסק ועוד. תמהיל אשראי נכון צריך לתמוך בצמיחת העסק בטווח הארוך תוך לקיחתם בחשבון של משברים עתידיים ובלתי-נמנעים. כדי לבנות את תמהיל האשראי האופטימלי, אביב יועצים פיננסים מאבחנים את יכולותיו וצרכיו של העסק ואת פוטנציאל מינוף תמהיל האשראי לצורך פיתוח העסק בעתיד.

גיוון מקורות אשראי רחב ביותר

בימי שגרה בכלל ובתקופות משבר כלכלי בפרט, יש חשיבות גדולה לגיוון מקורות האשראי בהם העסק תלוי, שכן הגיוון הנכון עשוי לשפר באופן משמעותי את כושר הישרדותו. אביב יועצים פיננסים מתאימים את מגוון מקורות האשראי הרחב ביותר לעסקים מתוך הבנת הצרכים הייחודיים ויכולותיו של כל עסק.

מהלכי מימון מורכבים

"אביב יועצים פיננסים" מעמידה לרשות לקוחותיה צוות מומחים בעלי ניסיון עשיר בייעוץ פיננסי מקיף, המעניקים להם ליווי שוטף ומייצגים אותם מול הבנקים בעת ביצוע מהלכי מימון מורכבים, לרבות מהלכי פארי פאסו, הליכי מימון ליזמים והליכי RE-FINANCE

מהלכי פארי פאסו

כאשר הלווה נדרש לקבל מימון מבנק נוסף, עקב מגבלת אשראי בבנק הראשון או רצונו לפזר את האשראי בין בנקים שונים, יש צורך במימוש מנגנון פארי פאסו (Pari Passu) שמשמעותו הסכם פנימי בין הבנקים השונים המעניקים אשראי ללווה ששעבודים קבועים או שוטפים הרשומים לטובתם יופעלו באופן הדרגתי ויחסי לחוב של הלווה כלפי כל אחד מהם במועד מסוים, בשיתוף כלל הבטחונות של הלווה אשר ישמשו את הבנקים לפירעון האשראי. במהלכי פארי פאסו נעשה סדר בחלוקת האובליגו-בטחונות של הלקוח בין מקורות המימון השונים בצורה שתיטיב עמו ותאפשר לו הגדלת אשראי מבוקרת לפי צרכיו.

ליווי ומימון ליזמים

"אביב יועצים פיננסים" מלווה יזמי נדל"ן המעוניינים להוציא אל הפועל פרויקטים של התחדשות עירונית, תמ"א 38-1 (חיזוק מבנים), תמ"א 38-2 (הריסה ובניה) ופינוי בינוי. החברה מעניקה ליזמים ליווי שוטף ומימון בנקאי/חוץ בנקאי החל מהשלב הראשוני של דוח האפס ובחינת הפרויקט, ועד להשלמת הפרויקט ומסירת הדירות לדיירים.

הליכי RE-FINANCE

בהליכי מימון מחדש (RE-FINANCE) העסק נוטל חוב חדש בתנאים אחרים, כגון מועד פרעון מאוחר יותר, על מנת להחזיר את החוב הישן. בהליכים אלו נעשית בחינה מדוקדקת של כלל האובליגו של החברה, בעזרתם ניתן לשנות את תמהילי האשראי של החברה ובכך לחסוך עלויות רבות ולהקטין את סעיף הוצאות המימון בדוח רווח והפסד (מה שיביא לעלייה בשורת הרווח). חשוב להיעזר בייעוץ פיננסי מקצועי על מנת לוודא את כדאיות הליך המימון מחדש, שכן שיפור משמעותי של תנאי ההלוואה הוא חלק קריטי מקבלת ההחלטה לבצע אותו.

ייעוץ פיננסי

שירותי הייעוץ של אביב יועצים פיננסים נועדו לבניית בסיס פיננסי איתן לעסק, שיאפשר לו להתפתח ולשגשג.

צוות המומחים לפיננסים מספקים ללקוחות החברה מעטפת רחבה של ייעוץ מקצועי, משלב האבחון הכולל הכרת העסק לעומקו על כל רבדיו ובניית תוכנית לייצוב המערך הפיננסי, דרך שלב יישום התוכנית בליווי צמוד של כלכלן בכיר הכולל בניית תזרים מזומנים, יצירת דוחות רווח והפסד תקופתיים, התנהלות מקצועית מול המערכת הבנקאית, ועד להשגת המטרות העסקיות והצלחה פיננסית בטווח הארוך.

CFO במיקור חוץ

שירותי ניהול כספים במיקור חוץ תופסים פיקוד על כל נושא הכספים בעסק, מאפשרים לבעליו לקבל תמונה כוללת ומדויקת על מצב מערך הכספים, להבין ולעקוב אחר התנהלות הכספים בחברה, ומסייעים לו בקבלת החלטות פיננסיות משמעותיות. שירות זה כולל מתן מענה מקיף לבעל העסק בתחום הכספים:

אנליזות והערכות שווי

באמצעות ליווי פרויקטים על ידי כלכלן בכיר, שירותי האנליזה והערכת שווי של אביב יועצים פיננסים כוללים בניית מודלים עסקיים ומצגות מנהלים, ניהול ישיבות מול מנהלים בכירים וכן הכנת ניתוחים פיננסיים, הערכות שווי וחומרים נוספים הנדרשים לתהליכי מיזוגים, רכישות ועסקאות מימון מורכבות.

ניהול משברים

כל מנכ"ל מתמודד עם משברים, צפויים ובלתי-צפויים, באופן שוטף. רובם לא מהסוג המעמיד בסכנה את קיומו של העסק, אך בכולם קיים פוטנציאל הרסני לעתידו הפיננסי. עם זאת, ניהול נכון של משברים יכול לצמצם משמעותית את פגיעתם ואף להביא לשינוי חיובי ולצמיחה עסקית. צוות "אביב יועצים פיננסים" מנוסה בניהול משברים עסקיים, זיהוי פוטנציאל לקיומם וטיפול מונע מפני משברים עתידיים, ואף הבאת עסקים למצב טוב בהרבה משהיו לפני כניסתם למשבר.

שיפור דירוג עסקי

דירוג אשראי עסקי מציין את היקף האשראי המגיע לעסק ומעיד על האופן בו יוכל לעמוד בהתחייבויות פיננסיות. "אביב יועצים פיננסים" דואגים לשיפור מהיר ואיכותי בדירוג האשראי של עסקים קטנים ובינוניים, תוך ייצוג מלא מול המוסדות הפיננסיים והתאמה אישית לצרכי העסק וליכולותיו.

ניהול תזרים בזמן משבר

כדי לנהל ולשפר את תזרים המזומנים של עסק בעת משבר, "אביב יועצים פיננסים" מסייעים להנהלת העסק ליטול אחריות מלאה ולייצר תקשורת פנים-ארגונית יעילה, לבסס תהליך ניהול תזרים מזומנים אפקטיבי ולדייק את ניתוח הנתונים הפיננסים של העסק, תוך הטמעת פתרונות ניהול מתקדמים לתמיכה בעת המשבר ולשימוש שוטף בטווח הארוך.

ניהול אינטראקציה בנקאית

הבנק הוא שותף מרכזי בפעילותו של העסק והתנהלות נכונה מולו בנושאים כגון עמלות, מימון ומסגרת אשראי תסייע בפעילות העסקית השוטפת ובמיוחד בתקופה הקריטית של ניהול משבר פיננסי. "אביב יועצים פיננסים" מספקת שירותי ניהול, מעקב ובקרה מול הבנקים כדי שהעסק יעבוד מולם באופן אופטימלי וללא מכשולים, ויקבל את התנאים הטובים ביותר אשר יאפשרו לו לצאת מהמשבר הפיננסי אליו נקלע.

מעטפת משפטית

כאשר העסק מצוי במשבר ישנה חשיבות מיוחדת לקבלת עזרה מקצועית ממומחים משפטיים בתחום דיני חברות ודיני חדלות פירעון. באמצעות אבחון, ייעוץ וליווי פיננסי ומשפטי בתהליכי קבלת החלטות המתקיימים בתקופת משבר רגישה במיוחד, צוות "אביב יועצים פיננסים" מסייעים לעסקים בניהול סיכונים משפטיים ופיננסיים בתקופות משבר וכן באופן שוטף.

קדימה! בואו ונתאם פגישה!

אנחנו כאן בשבילכם
בחר זמן מועדף
דילוג לתוכן