אשראי חוץ בנקאי לעסקים


דווקא אפשרות אטרקטיבית לעסקבמסגרת התנהלות עסקית השוטפת, כל עסק זקוק באופן קבוע לתזרים מזומנים המבטיח כסף נזיל בתקופות חלשות יותר או במקרים של הזדמנויות עסקיות בלתי צפויות. בעלי עסקים רבים שמתייעצים איתנו ברגעי משבר בעסק, מאוכזבים מסירוב הבנק למתן הלוואה, שתעניק אוויר לנשימה לעסק ותאפשר להם להתאושש. אחרים חוששים מפניה לשוק ההלוואות הפרטי לצורך קבלת הלוואה, בשל ריביות גבוהות.
במקרים אלה, אנו בוחנים את אפשרויות ההלוואה העומדות לרשות העסק ולא פעם מוצאים כי האפשרויות לקבלת אשראי חוץ בנקאי לעסקים הן אטרקטיביות ונכונות עבור התנהלותו הכלכלית של העסק.מהם ההבדלים בין הלוואה בנקאית לחוץ בנקאית כשזה נוגע לעסקים?

הלוואה בנקאית לעסקים – הבנק לרוב מציע הלוואות לעסקים בעלות נמוכה יחסית. החיסרון בהלוואה הבנקאית הוא, שהיקף ההלוואה תלוי בעיקר בביטחונות שהעסק יכול להעניק לבנק כנגד ההלוואה או ב”פרופיל הלקוח” של העסק בבנק. הרבה מאוד עסקים, גם כאלה שהם רווחיים ומבטיחים, מתקשים לעבור את המשוכה הזו ולכן מבינים שמהבנק לא תבוא ישועתם.

גיוס אשראי על ידי הלוואה כנגד שיעבוד נכס

הלוואה חוץ בנקאית לעסקים – כל הלוואה שניתנת שלא על ידי הבנק תיחשב הלוואה חוץ בנקאית. יחסית לקשיים שמערים הבנק, הגופים המלווים שאינם בנקים הם נגישים למדי והדרישה לבטוחות מצומצמת יותר. יחד עם זאת, כאשר מדובר בגופים מלווים שאינם קרנות פילנתרופיות, תנאי ההלוואה כרוכים לרוב בעלויות גבוהות יותר עבור העסק.

מיהם הגופים המעניקים הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים?

  1. חברות ביטוח ובתי השקעות – בשנים האחרונות מציעים הגופים הללו הלוואות מגוונות ללקוחות פרטיים ועסקיים. ההלוואות ניתנות במהירות רבה ולמטרות שונות. לרוב הריבית תהיה גבוהה יחסית.
  2. חברות אשראי – חברות האשראי מציעות בשנים האחרונות הלוואות זמינות מאוד למחזיקי כרטיסי האשראי. חלק מחברות האשראי אף ייעדו מסלול ספציפי עבור לקוחות עסקיים.
  3. קרנות פילנתרופיות – ישנן קרנות רבות בישראל אשר מעניקות הלוואות לעסקים בתנאי מימון נוחים ביותר. לרוב נדרשת עמידה בתנאים כלשהם, כדוגמת השתייכות לתחום עיסוק או למגזר כלשהו, בניית תכנית עסקית או קבלת לווי עסקי ועוד. לרוב הלוואות אלה הן המשתלמות ביותר עבור העסק ויהוו פתרון מימון חוץ בנקאי נהדר.
  4. חברות מימון פרטיות – בדומה לחברות האשראי והביטוח, גם חברות מימון פרטיות מציעות הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים בתנאים תחרותיים בשוק.

אשראי חוץ בנקאי – מה יוצא לעסק שלכם מזה?

אשראי חוץ בנקאי עשוי לעיתים להיות הפתרון הטוב ביותר עבור העסק לקבלת הלוואה ומימון. כאשר הלוואה ניתנת שלא על ידי קרן פילנתרופית לרוב החיסרון שלה יתבטא בכך שהיא תהיה יקרה יותר מהלוואה בנקאית. אך יחד עם זאת, יש לאשראי החוץ בנקאי מספר יתרונות מובנים:

  • גמישות רבה – שוק ההלוואות החוץ בנקאיות הוא תחרותי ודינאמי. כיום ניתן לקבל במסגרתו הלוואות במגוון אפשרויות למגוון מטרות. התחרות הרבה בשוק מאפשרת גם כאן מיקוח עם הגוף המלווה לקבלת התנאים הטובים והמשתלמים ביותר עבור העסק.
  • הלוואה שאינה משפיעה על האובליגו – הלוואה בנקאית מצטרפת הישר אל לסך ההתחייבויות של העסק מול הבנק. כלומר, היא משנה את האובליגו של העסק בבנק, מה שאומר שהיא משפיעה על היחסים של העסק עם הבנק ועשויה לצמצם את הזמינות למימון בנקאי בהמשך.
  • מינימום בירוקרטיה ומהירות רבה – ההלוואה החוץ בנקאית ניתנת ללא צורך בבטוחות גדולות מאוד. הבירוקרטיה היא מינימאלית וזמן ההמתנה לאישור ההלוואה וקבלת הכסף אף הוא קצר ביותר.

רוצה לקבל מידע נוסף על גיוס אשראי לעסק? פנה אלינו ונשמח לסייע!

הגיע הזמן להפסיק לשרוד ולהתחיל להרוויח!

בוא נדבר מספרים...
בפגישת אבחון של 30 דקות וללא תשלום, המומחים של ״אביב״ ינתחו את הרעיון או העסק שלך ויעזרו לך להבין מהם הפעולות ופתרונות האשראי האידיאלים עבורך.

תיאום פגישת אבחון עסקי חינם >>